plus ultra
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


my hero academy
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Dojo Fukan Zazengi

Go down 
AutorWiadomość
Cath

⋆ uczennica ⋆
szkolna outsiderka

Cath

Imię i nazwisko : Catherine Hayashi
Liczba postów : 32

Dojo Fukan Zazengi Empty
PisanieTemat: Dojo Fukan Zazengi   Dojo Fukan Zazengi EmptyPią Gru 06, 2019 8:28 pm

Dojo Fukan Zazengi 4c3d6f52bb78de16700603df68bebadd

Dojo Fukan Zazengi 316f608045a779724f0dc82ab564f534

Motto szkoły
Szlifujemy swoje charaktery, nie tylko ciała.
Cenimy szczerość i prawdę ponad wszystko.
Wspieramy każdy, choćby najmniejszy wysiłek.
Honorujemy kulturę oraz etykietę sztuk walki.
Chronimy nasze dusze przed porywczością.

Zasady dojo:

Lokacja znajduje się na dalekich obrzeżach miasta, słusznie zresztą, zważywszy na fakt, że posiadłość Daikiego Hayashi zajmuje kilka hektarów. Okolica malownicza, pełna wzgórz, naokoło lasy i polany, a całość dopełnia piękny widok na miasto oraz jezioro. Wzrok przyciąga kondygnacja budynków – w starym tradycyjnym stylu japońskiego budownictwa, cały teren otoczony został charakterystycznym murem. Zakrzywione dachy, klasyczne podwyższenie domu i patio, wszystko ułożone na planie prostokątnym. Wchodząc można zobaczyć skromny podjazd, otoczony po bokach zielenią. Pierwsze trzy budynki poświęcone są dojo. Dwie ogromne sale służą do ćwiczeń oraz medytacji i wyposażono je we wszystko, co w szkole sztuk walki powinno się znaleźć. Maty tatami, przesuwane drzwi, nie wspominając o tradycyjnym sprzęcie do treningu. Na ścianach wypisano motto szkoły. Ostatni przylegający do dojo budynek to typowe składowisko pomieszczeń takich jak szatnie i łazienki z prysznicami (osobne dla pań i panów) oraz pomieszczenie gospodarcze, gdzie zawsze można znaleźć kilka kartonów butelek z wodą oraz coś na ząb. Znajduje się też tam typowy składzik ze sprzętem treningowym oraz środkami czystości, gdyż to uczniowie dbają o porządek w salach treningowych. Między następnym budynkiem a dojo znajduje się spory dziedziniec, na którym, jeśli pogoda pozwoli, odbywają się również treningi walki oraz wspólna medytacja. Naokoło samego dojo można znaleźć piękny ogród z sadzawką, w której mieszkają karpie koi, a fontanna z bambusem odmierza czas zajęć. W myśl, że natura również łagodzi obyczaje, Daiki zachęca uczniów do zajmowania się zielenią, jeśli tylko mają na to ochotę. W rogu, dla tych bardziej strudzonymi własnymi myślami, znajduje się karesansui, czyli ogród kamienny, potocznie zwany jako ogród zen.
Dalsze dwa, znacznie mniejsze budynki to kwatery dla pracowników oraz dom Hayashiego. Pomimo tego, że Daiki samodzielnie prowadzi dojo, częste wyjazdy sprawiły, że w czasie jego nieobecności zajęciami zajmują się jego pracownicy. Jest ich trójka – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Obaj panowie byli przybocznymi Hayashiego na różnych etapach jego życia. Gin jest już mężczyzną w średnim wieku, spokojnym, wiernym naukom swojego nauczyciela, lecz bardzo konsekwentnym i nie cierpi sprzeciwu. Masaru ma dopiero trzydzieści lat, dorabia jak aspirujący bohater i jest najbardziej „wyluzowaną” osobą w dojo, lecz jeśli uczniowie potargają mu nerwy(a często próbują) za karę robią pompki do utraty sił. Hina nie pracuje jako instruktorka, za to jest typową księgową i sekretarką – cięta, chłodna, ale dzięki niej wszystko jest opłacone na czas a zamówione nowe stroje dla uczniów przychodzą ekspresowo. Cała trójka ma swoje własne kwatery – każdy ma osobną sypialnie, łazienkę, pokój główny, jedynie kuchnia jest wspólna. Pracownicy nie mieszkają w dojo przez cały czas – wymieniają się, gdy zajdzie taka potrzeba i przyjeżdżają kiedy chcą lub jeśli Daiki da im znać. Przeważnie na terenach dojo znajduje się jeden instruktor, a Hina spędza w szkole jeden tydzień miesięcznie.
Choć tylko trzy kwatery są na stałe zajęte, w budynku znajduje się jeszcze kilka im podobnych, choć skromniej wyposażonych, do postaci małej sypialni oraz łazienki. Te są dla gości, osób wizytujących albo uczniów dojo, którzy z jakiegoś powodu wyrażają prośbę zostania na terenie szkoły przez kilka dni.
Ostatni jest dom Hayashiego. Naokoło niego rośnie mnóstwo zieleni, drzew i kwiatów. Jest to mały, dwupiętrowy budynek, wypełniony oczywiście matami tatami. Oprócz zwykłego pokoju głównego z tradycyjnym chabadui, czyli niskim stolikiem, znajduje się tam otwarta kuchnia. W rogu znajduje się mała kapliczka, z rodzaju tych, przy których składa się modlitwy zmarłym bliskim.Tuż obok jest gabinet Daikiego, połączony z małym pomieszczeniem do medytacji z widokiem na ogród, gdzie często prowadzi rozmowy w cztery oczy. Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia mężczyzny, łazienka, oraz dwa pokoje – jeden gościnny, dla odwiedzających go bliskich, drugi jest od niedawna sypialnią Cath. Wiele rzeczy tam nie ma – futon, biurko, regał na książki, szafa na ubrania i skrzynia na różności.


O mistrzu dojo:
Powrót do góry Go down
 
Dojo Fukan Zazengi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
plus ultra :: Musutafu :: Tereny zielone-
Skocz do: